Laimės pasagėlė

PGG3

Lazeriu pjautas ir graviruotas medžio plokštės suvenyras su dviem sėkmę nešančiais simboliais - pasaga ir keturlapiu dobilu bei užrašu "Laimės pasagėlė". Išmatavimai: 4,7 x 4,9 cm. Pakuotėje 1 vnt.

1,00 €
Turime

Simbolinės suvenyro reikšmės

Keturlapiai dobilai sėkmės talismanu tikriausiai tapo dėl retumo –apskaičiuota, kad vienam keturlapiui dobilui tenka maždaug 10 tūkstančių trilapių „giminaičių“.

Tikima, kad kiekvienas keturlapio dobilo lapelis turi reikšmę: pirmasis simbolizuoja tikėjimą, antrasis – viltį, trečiasis – meilę, o ketvirtasis – sėkmę. Todėl manoma, kad dovanotas keturlapis dobilas ar jo formos amuletas atneša itin didelę sėkmę.

Na, o pasaga visais laikais buvo laikoma didžiulės laimės simboliu ir nuo senų senovės Lietuvoje yra vienas žinomiausių sėkmės talismanų. Lietuviai pasagas dažniausiai kabina prie įėjimo į būstą ar virš durų staktos.

Štai keletas simbolinių pasagos reikšmių:

- Rasti ant vieškelio pasagą reiškia ne tik sėkmę, bet ir pinigus. Tas, kuris atsitiktinai surasdavo pasagą, tikėjo, kad stebuklingos metalo savybės, joje susipynę arklio ir mėnulio simboliai turi atnešti laimę.

- Tikima, kad virš namų durų ar ant vartų pakabinus pasagą galima apsisaugoti nuo pikta linkinčių žmonių.

- Europoje manoma, kad pasaga turi stebuklingų galių, nes savo forma primena mėnulį. 

- Anksčiau žmonės tikėjo, kad pasaga apsaugo nuo žaibo kirčio ir raganų kerų, todėl ją kabindavo ne tik virš durų, bet ir visur, pro kur piktoji dvasia galėdavo pakliūti į namų vidų – prie langų, kamino, krosnies ir pan.

- Taip pat buvo tikima, kad nelabasis visuomet vaikšto ratais, tačiau priėjęs pasagos pabaigą - nesujungtą ratą, jis priverstas pasukti atgal. 

- Apversta pasaga tampa panaši į mėnulį, kuris dar senovės Graikijoje buvo laikomas vaisingumo simboliu.

- Lietuviai, beveik visi europiečiai ir lotynų amerikiečiai pasagą kala rageliais į apačią – kad laimė lietųsi ant jų.

- Anglijoje ir Airijoje gyvuoja paprotys pasagą kalti rageliais į viršų, kad laimė neištekėtų, o namai būtų lyg pilna taurė.

- Kai kuriose šalyse gyvuoja paprotys užkasti pasagą prie slenksčio.

Legenda 

Kadangi pasaga sėkmės ir laimės simboliu laikoma jau daugybę metų, šiandien sunku būtų atkapstyti tikrąsias šio prietaro gimimo šaknis. Laiko tėkmės šlifuojama iš lūpų į lūpas perpasakojama „tiesa“ dingsta kažkur anapus, o galbūt kažkada vykę įvykiai ir faktai sugula į gražią legendą, kuri byloja štai ką:

Anglų vyskupas Danstenas eidamas keliu sutiko velnią. Kai nelabasis paprašė jo prikalti prie kojos nukritusią pasagą, gudrus dvasininkas neišsigando ir pagriebęs geležinę pasagą prikalė velnią prie namo sienos. Velniui pradėjus maldauti pasigailėti ir jį paleisti, Danstenas sutiko tai padaryti su sąlyga, kad nelabasis daugiau niekada nekels kojos į krikščionio namus. Apimtas nevilties velnias sutiko, bet nežinojo, kaip jam reikės atskirti krikščionio namus. Vyskupas greitai sumojo ir tarė: „Pamatysi pasagą virš lauko durų.“

Taip pradėta tikėti, kad pasagos saugo namus atbaidydamos piktąsias dvasias bei sustabdydamos anapusinių jėgų įsiveržimą.

PGG3
350 Prekės

Specifinė nuoroda